Jak dbać o hulajnogę w sezonie zimowym?

Sezon jesienno-zimowy to dla wielu osób czas przestoju w kwestii poruszania się hulajnogą elektryczną. Jednak warto wiedzieć, jak w tym okresie zachowuje się nasza hulajnoga elektryczna, jak prawidłowo o nią dbać, jak przechowywać sprzęt, ale także jak jeździć w tym sezonie, aby każda podróż była przyjemna i bezpieczna.

Użytkowników hulajnóg elektrycznych można podzielić w dwóch kategoriach:

  1. Hulajnoga i zima to przeciwieństwa. Zimą hulajnoga jest schowana.
  2. Zima mi nie straszna, a hulajnoga elektryczna radzi sobie przez cały rok.

 

W tym materiale poruszymy obie kwestie!

Gdy hulajnoga na sezon idzie w odstawkę

Hulajnoga elektryczna jest produktem, o który należy dbać niezależnie od tego, czy jest użytkowana, czy odłożona w kąt. Nie można jej na sezon zimowy po prostu spakować do kartonu i zapomnieć. Jeśli prawidłowo o nią będziemy dbać - wiosną sprzęt nie powinien Nas zawieść. Co jest najważniejsze? Akumulator, który wymaga odpowiedniego traktowania przez cały rok!

Jak prawidłowo dbać o akumulator zimą?

Najważniejsze jest, aby poziom naładowania baterii podczas dłuższego przechowywania hulajnogi elektrycznej utrzymywać na poziomie 50-70%. 

Przy takich wartościach bateria nie ulega zbytnio procesowi starzenia, a dzięki temu będzie utrzymana w dobrej kondycji na przyszły sezon.

 Nie jest natomiast wskazane ładowanie baterii do 100% lub utrzymywanie jej w skrajnie niskim poziomie! Maksymalny poziom naładowania przyspiesza proces starzenia, a przechowywanie baterii w stanie rozładowanym może nieść w przyszłości wiele negatywnych konsekwencji dla naszego sprzętu.

Proponujemy!

Przechowując hulajnogę warto ustawić sobie przypomnienie by raz na 7/8 tygodni sprawdzić sprzęt. Warto ją wtedy włączyć, przejechać się, ale co najważniejsze sprawdzić poziom naładowania a gdy bateria będzie tego wymagać - naładować ponownie do poziomu 60-80%. Takie czynności nie kosztują nas wiele, a mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję naszego sprzętu.

 

Gdzie należy przechowywać hulajnogę?

Najlepszym miejscem do przechowywania naszej hulajnogi elektrycznej jest miejsce:

- suche

- pozbawione wilgoci

- w którym temperatura oscyluje w okolicach 10-25 stopni Celsjusza

Czy sprzęt należy jakoś przygotować?

Hulajnogę elektryczną tak samo, jak nasze letnie rzeczy, które odkładamy na sezon zimowy - powinniśmy wyczyścić i zadbać o konserwację. 

Wszelkiego rodzaju zabrudzenia, piasek warto usunąć przed schowaniem sprzętu, ponieważ usunięcie ich po kilku miesiącach może być trudniejsze i czasochłonne.

 

Hulajnoga elektryczna jest dla mnie całorocznym sprzętem!

Jak powinniśmy traktować nasz sprzęt, kiedy zdecydowaliśmy się poruszać nim także w sezonie zimowym?

Uważaj na wodę!

Nasze hulajnogi nie są odporne na deszcz i zachlapania. Warto zadbać w pierwszej kolejności o ten aspekt, jeśli nie chcemy, aby nasz sprzęt uległ uszkodzeniu. Mocne opady deszczu lub topniejący śnieg wykluczają jazdę hulajnogami. Jeśli chcemy jeździć sprzętem w sezonie zimowym - powinniśmy robić to w suche dni.

Przygotuj się na zmniejszony zasięg

Hulajnogi elektryczne posiadają określony dystans, który powinniśmy przejechać na jednym ładowaniu. Jednak na zasięg sprzętu wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest temperatura. Jeżdżąc zimą, użytkownik hulajnogi elektrycznej musi być przygotowany na pokonanie mniejszego dystansu, na jednym ładowaniu.

 Nie ładuj „zmarzniętej” hulajnogi!

Jedną z kluczowych kwestii jest to, aby po przybyciu z zimowej podróży nie ładować od razu hulajnogi! Bardzo ważne jest, aby akumulator wrócił do temperatury pokojowej, dopiero wtedy nadaje się do podłączenia do prądu.

Zima a ciśnienie w oponach

Przy obniżonej temperaturze na zewnątrz powietrze w oponach zmniejsza swoją objętość, a przez to zmienia się ciśnienie opon. Warto zatem to kontrolować.

Zadbaj o swoje zdrowie i bezpieczeństwo!

Szybko zapadający zmrok, niskie temperatury, śliska nawierzchnia. To jedne z nielicznych rzeczy, które mogą czekać każdego użytkownika. Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie. Jak? Przede wszystkim:

  • przygotuj odpowiedni strój na hulajnogę (m.in. rękawiczki, ponieważ skostniałe z zimna palce powodują, że o wiele mniej precyzyjnie będziemy w stanie obsługiwać między innymi dźwignie przyspieszenia i manetki hamulca - a to może okazać się bardzo niebezpieczne)
  • wzmożona ostrożność (śliska nawierzchnia a co za tym idzie gorsza przyczepność opon, może spowodować m.in. kolizję, upadek)
  • oświetlenie

Uważaj na gwarancję

Jeśli planujecie w sezonie zimowym poruszać się waszą hulajnogą elektryczną, zalecamy zapoznać się z instrukcję obsługi dołączonej do sprzętu lub skontaktować się z nami. Warto poznać wszystkie zastrzeżenia, by móc bezpiecznie i bez nieprzyjemnych niespodzianek cieszyć się ze sprawnej hulajnogi elektrycznej nie tracąc gwarancji!  

Comments

Log in or register to post comments
Na szczycie
Wózek
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij