Kategoria: Hulajnogi terenowe

Hulajnogi terenowe, choć amatorom mogą wydawać się podobne do tych miejskich, są w rzeczywistości zupełnie innymi modelami. Różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim możliwościami! Choć nie są jeszcze tak zaawansowane, żeby pokonywać na nich najtrudniejsze tereny i przeskakiwać między skałami czy polami, znacząco różnią się od pojazdów miejskich.
(0)
5 788,42 zł
Dostępne, wysyłka 24h

Rekomendowana cena producenta:
6 999 zł -20%

...
(0)
5 799,00 zł

Rekomendowana cena producenta:
6999 zł  -14%

...
(0)
5 999,00 zł

Rekomendowana cena producenta:
7 499 zł

...
(0)
6 499,00 zł
Ostatnie sztuki w magazynie

Rekomendowana cena producenta:
7 999 zł

...
(0)
6 799,00 zł

Rekomendowana cena producenta:
7999 zł  -14%

...
(0)
6 998,99 zł
Dostępne, wysyłka 24h

Rekomendowana cena producenta:
7 999 zł

...
(0)
7 399,00 zł

Rekomendowana cena producenta:
8 999 zł

...
(0)
7 499,00 zł
Dostępne, wysyłka 24h

Rekomendowana cena producenta:
8999 zł

...
(0)
8 299,00 zł
Dostępne, wysyłka 24h

Rekomendowana cena producenta:
9999 zł

...

Hulajnogi terenowe

Hulajnogi terenowe, choć amatorom mogą wydawać się podobne do tych miejskich, są w rzeczywistości zupełnie innymi modelami. Różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim możliwościami! Choć nie są jeszcze tak zaawansowane, żeby pokonywać na nich najtrudniejsze tereny i przeskakiwać między skałami czy polami, znacząco różnią się od pojazdów miejskich. Przede wszystkim są wyposażone w mocniejszy silnik (a nawet dwa), lepsze amortyzatory i skuteczniejsze hamulce. Niektóre modele mają także w duży wyświetlacz, pokazujący parametry jazdy i przebieg trasy. Design hulajnóg terenowych jest często o wiele bardziej interesujący i nowoczesny niż hulajnóg miejskich.

W sklepie Mobiway znajdziesz hulajnogi terenowe elektryczne od znanych producentów, w różnych cenach i o rozmaitych parametrach. Nasi doradcy fachowo opowiedzą o danych technicznych pojazdów i dobiorą model odpowiedni do twoich potrzeb, budżetu i oczekiwań. Zapewniamy również serwis po zakupie i niezbędną pomoc w razie problemów ze sprzętem.

FAQ:

Hulajnoga elektryczna terenowa to zupełnie inny produkt niż jej miejski odpowiednik. Decydując się na model hulajnogi off-road, musisz więc wiedzieć, że choć teoretycznie jeżdżenie nią po mieście jest możliwe – niekoniecznie będzie komfortowe. Na co zwrócić uwagę, gdy interesuje cię hulajnoga terenowa dla dorosłych?

Amortyzacja. Większość miejskich hulajnóg elektrycznych nie ma żadnej amortyzacji, a jedynym elementem spełniającym poniekąd funkcję amortyzującą są pompowane opony. Hulajnoga terenowa musi posiadać amortyzatory i muszą one mieć odpowiedni skok – im jest on większy, tym bardziej dany model sprawdzi się w terenie.

Moc silników. Prawdziwe hulajnogi elektryczne powinny być wyposażone w napęd na obydwa koła, co przy modelach miejskich jest zupełnie zbędne. Moc silnika zależy od upodobań kierowcy i od… zasobności portfela, ponieważ im mocniejszy silnik, tym droższy sprzęt. Jeśli jednak zamierzasz jeździć hulajnogą po terenach trudnych (np. górzystych) warto postawić na mocniejszy silnik.

Hamulce. Hulajnoga terenowa elektryczna musi być wyposażona w dwa niezależne, tarczowe hamulce (najlepiej hydrauliczne). Jest to tak ważne, ponieważ zapewniają one znacznie lepszą skuteczność podczas hamowania niż hamulce pojedyncze.

Jakie koła wybrać do elektrycznej hulajnogi terenowej?

Hulajnoga elektryczna terenowa musi być wyposażona w koła, dzięki którym możliwe będzie poruszanie się po terenie nierównym, dziurawym, czyli jednym słowem – trudnym. Najczęściej w hulajnogach terenowych montuje się więc opony o średnicy co najmniej 10 cali – pompowane, dętkowe lub coraz częściej bezdętkowe, które są o wiele bardziej praktyczne w codziennej eksploatacji niż koła z plastiku czy pełne. Opony do hulajnóg terenowych zazwyczaj mają profil terenowy a nie szosowy. Oznacza to, że są wyposażone w gumowe wypustki, które pomagają oponie o wiele lepiej „przyczepiać” do podłoża.

Ile kosztuje elektryczna hulajnoga terenowa?

Hulajnoga terenowa elektryczna dla dorosłych jest znacznie droższa niż te miejskie. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że modele przystosowane do jazdy w terenie są po prostu dużo bardziej zaawansowane, mają większą moc silnika, większy udźwig, lepsze hamulce. Ceny hulajnóg terenowych zaczynają się od kilku tysięcy złotych – dobrze jest nastawić się na minimalny wydatek rzędu około 5 tysięcy złotych. Widełki cenowe są w tym przypadku bardzo szerokie – na rynku znajdują się bowiem także modele, za które trzeba zapłacić 20 czy 30 tysięcy. To cena dużo wyższa w porównaniu z hulajnogami miejskimi, które można kupić już za 2300-5000 złotych.

Czy elektryczna hulajnoga terenowa jest wodoszczelna?

Zalanie pojazdu elektrycznego – czy będzie to terenowa hulajnoga czy miejska – jest generalnie dla maszyny dość groźne. Prawie wszystkie terenowe hulajnogi mają klasę wodoszczelności IP54 albo IP56 – pod tym względem są więc bardzo podobne do zwykłych hulajnóg miejskich. Można jeździć na nich, gdy pada deszcz, mała kałuża też nie powinna im zaszkodzić, natomiast strumyki czy rozlewiska lepiej omijać. Wniknięcie wody do podestu może bowiem spowodować przedostanie się jej do akumulatora – a to jest niestety dla niego zabójcze.

Czy elektryczną hulajnogą terenową można jeździć po lesie?

Terenowa hulajnoga elektryczna to pojazd, którym można poruszać się po terenach wymagających: nierównych, z wzniesieniami i dołami, a nawet górzystych. Nadaje się do jazdy wszędzie tam, gdzie powierzchnia jest krzywa, a nawet dziurawa. Z tego powodu doskonale nadaje się do jazdy po polach, łąkach i oczywiście lasach! Co prawda, na typowe off-roady większość hulajnóg nie jest wystarczająca, ale z przejazdem po lesie bez problemu sobie poradzi. Trzeba jedynie uważać na rozlewiska i tereny bagniste – zamoczenie podestu hulajnogi, w którym znajduje się elektronika może spowodować, że hulajnoga się po prostu zepsuje. Jeśli więc marzy ci się wyjeżdżanie hulajnoga poza miasto – spraw sobie model terenowy. Miejskie hulajnogi nie dadzą sobie rady.

Na szczycie
Wózek
Zamknij
Wróć
Konto
Zamknij